ATMA » Fizjoterapia uroginekologiczna
Fizjoterapia uroginekologiczna jest formą postępowania terapeutycznego, mającą na celu zapobieganie oraz leczenie różnych dysfunkcji występujących w obrębie dna miednicy. Jej głównym zadaniem jest nauka świadomości kobiecego ciała, utrwalenie prawidłowych nawyków i wzorców ruchowych. Konsultacja fizjoterapeuty uroginekologicznego zalecana jest kobietom borykającym się z przypadłościami związanymi z nietrzymaniem moczu, obniżeniem narządu rodnego, rozejściem mięśni prostych brzucha, a także pacjentkom mającym problemy z bolesnymi miesiączkami i współżyciem seksualnym. Ten rodzaj rehabilitacji będzie również przydatny w okresie planowania ciąży, niwelowania dolegliwości bólowych związanych z ciążą, a także, jako forma przygotowania do porodu oraz poporodowa regeneracja organizmu, dzięki której znacznie szybciej wrócisz do formy.
Do najczęściej stosowanych metod postępowania fizjoterapeutycznego zaliczamy:
– ćwiczenia terapeutyczne,
– korygujące i stymulujące mięśnie dna miednicy,
– elektrostymulację,
– biofeedback,
– masaż,
– kinesiotaping.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą !
FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA- WIZYTA DIAGNOSTYCZNA
Składa się ze szczegółowego wywiadu, badania oraz wstępnej terapii. Na wizycie zostanie przedstawiony plan terapeutyczny oraz zalecenia dopasowane do Twojego problemu.
Czas trwania: około 60 minut.
Cena: 180 zł
FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA- WYPOŻYCZENIE ELEKTROSTYMULATORA TENS
Elektrostymulacja TENS jest sprawdzoną metodą walki z bólem, także porodowym. Jest to urządzenie służące do przezskórnej elektrostymulacji nerwów. Aparat wysyła impulsy elektryczne o niskiej amplitudzie
z elektrod przez skórę do nerwów obwodowych.
Cena wypożyczenia:
FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA- BIOFEEDBACK PELVIFLY
FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA- MASAŻ PRENATALNY
Masaż prenatalny, to specjalny rodzaj masażu, ukierunkowany na złagodzenie dolegliwości towarzyszących ciąży. Opiera się on na zasadach masażu klasycznego
z pominięciem intensywnego rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracji
i wstrząsania. Wykonywany jest w pozycji siedzącej, półleżącej lub leżenia bokiem
z zastosowaniem środków poślizgowych, przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej. Stosowany jest u pacjentek pomiędzy 13 a 37 tygodniem ciąży.
Cena:
Informacje na temat przyjęcia do ośrodka pod numerem:
735 427 557
wdrożenie : Zdobywcy Sieci