Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna jest formą postępowania terapeutycznego, mającą na celu zapobieganie oraz leczenie różnych dysfunkcji występujących w obrębie dna miednicy. Jej głównym zadaniem jest nauka świadomości kobiecego ciała, utrwalenie prawidłowych nawyków i wzorców ruchowych. Konsultacja fizjoterapeuty uroginekologicznego zalecana jest kobietom borykającym się z przypadłościami związanymi z nietrzymaniem moczu, obniżeniem narządu rodnego, rozejściem mięśni prostych brzucha, a także pacjentkom mającym problemy z bolesnymi miesiączkami i współżyciem seksualnym. Ten rodzaj rehabilitacji będzie również przydatny w okresie planowania ciąży, niwelowania dolegliwości bólowych związanych z ciążą, a także, jako forma przygotowania do porodu oraz poporodowa regeneracja organizmu, dzięki której znacznie szybciej wrócisz do formy.

Do najczęściej stosowanych metod postępowania fizjoterapeutycznego zaliczamy:
– ćwiczenia terapeutyczne,
– korygujące i stymulujące mięśnie dna miednicy,
– elektrostymulację,
– biofeedback,
– masaż,
– kinesiotaping.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą !

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA- WIZYTA DIAGNOSTYCZNA

Składa się ze szczegółowego wywiadu, badania oraz wstępnej terapii. Na wizycie zostanie przedstawiony plan terapeutyczny oraz zalecenia dopasowane do Twojego problemu.

Czas trwania: około 60 minut.

Cena:

 • 170 zł z badaniem per vaginum – przy problemach z nietrzymaniem moczu, stolca, gazów, bolesnym współżyciem lub miesiączkowaniem, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, wizyta poporodowa,
 • 150 zł bez badania per vaginum –
  w rozejściu kresy białej czy mięśni brzucha, terapii blizn, przygotowaniu tkanek do operacji lub cesarskiego cięcia.

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA- WIZYTA FIZJOTERAPEUTYCZNA

Obejmuje indywidualnie dobraną terapię.

Cena:

 • 150 zł/ wizyta,
 • 135 zł/ wizyta przy zakupie pakietu
  5 terapii (łączny koszt 675 zł),
 • 50 zł/ kinesiology taping.

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA- WYPOŻYCZENIE ELEKTROSTYMULATORA TENS

Elektrostymulacja TENS jest sprawdzoną metodą walki z bólem, także porodowym. Jest to urządzenie służące do przezskórnej elektrostymulacji nerwów. Aparat wysyła impulsy elektryczne o niskiej amplitudzie
z elektrod przez skórę do nerwów obwodowych. 

Cena wypożyczenia:

 • 100 zł/ 3 tygodnie (cena nie obejmuje elektrod).
Kaucja zwrotna:
 • Popieramy zwrotną kaucję gotówkową w wysokości 250 zł.
  W przypadku zgubienia lub uszkodzenia urządzenia, kwota jest bezzwrotna.

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA- ZAJĘCIA GRUPOWE

Zajęcia grupowe, prowadzone są
w kameralnych grupach (max.
4 osobowych) na sali treningowej. Zależy nam, aby w szczególny sposób zadbać
o poprawność oraz dokładność wykonywanych przez Was ćwiczeń. Do wyboru jest kilka programów treningowych:

 • „Zdrowy kręgosłup”,
 • „Trening dla kobiet w ciąży”,
 • „Trening dna miednicy”.

Czas trwania: około 60 minut.

Cena:

 • 50 zł/ osoba.

Uwaga: minimalna ilość osób – 2.

 

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA- ZAJĘCIA GRUPOWE

 • „Zdrowy kręgosłup” – praca biurowa, siedzący styl życia, brak aktywności fizycznej, są głównymi przyczynami problemów z kręgosłupem. Zajęcia „zdrowy kręgosłup” mają na celu działanie profilaktyczne, czyli zapobiegające dolegliwościom bólowym w przyszłości, jak również działanie łagodzące obecnie występujących problemów. Podczas treningu łączymy ćwiczenia wzmacniające, rozluźniające, rozciągające oraz równoważne.

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA- ZAJĘCIA GRUPOWE

 • „Trening dla kobiet w ciąży” – ciąża, jest wyjątkowym okresem w życiu każdej kobiety. W tym czasie w jej organizmie zachodzą liczne zmiany, dostosowujące struktury ciała do potrzeb rozwijającego się płodu. Zajęcia „trening dla kobiet w ciąży”, mają na celu przygotowanie organizmu do porodu i okresu połogu – przeciwdziałanie luz zmniejszenie delegliwości bólowych, zwiększenie ruchomości w stawach, zwiększenie wydolności krążeniowo-oddechowej, zmniejszenie obrzęków, a także rozluźnienie bądź wzmocnienie mięśni (w zależności od potrzeb). Trening przeznaczony jest dla kobiet po 16 tygodniu ciąży – udział w zajęciach możliwy po dostarczeniu od ginekologa zaświadczenia o braku przeciwwskazań.

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA- ZAJĘCIA GRUPOWE

 • „Trening dna miednicy” – mięśnie dna miednicy, tak samo jak każde inne mięsnie w naszym ciele, aby móc wykonywać swoją funkcję prawidłowo, muszą być sprawne! Oznacza to, iż z jednej strony powinny być silne, z drugiej zaś elastyczne. Muszą potrafić się napiąć jak
  i zrelaksować! Zajęcia „trening dna miednicy”, prowadzone są
  z podziałem na dwie grupy – dla osób borykających się ze wzmozonym napięciem, bądź osłabieniem mięśni dna miednicy. Uwaga: przed dołączeniem do grupy treningowej, konieczna jest indywidualna konsultacja
  z fizjoterapeutą uroginekologicznym w celu oceny dysfunkcji.

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA- MASAŻ PRENATALNY

Masaż prenatalny, to specjalny rodzaj masażu, ukierunkowany na złagodzenie dolegliwości towarzyszących ciąży. Opiera się on na zasadach masażu klasycznego
z pominięciem intensywnego rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracji
i wstrząsania. Wykonywany jest w pozycji siedzącej, półleżącej lub leżenia bokiem
z zastosowaniem środków poślizgowych, przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej. Stosowany jest u pacjentek pomiędzy 13 a 37 tygodniem ciąży. 

Cena:

 • 140 zł/ masaż.

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA- BIOFEEDBACK PELVIFLY

PelviFly to rozwiązanie umożliwiające bezpieczny i skuteczny trening mięśni dna miednicy. Składa się z aplikacji mobilnej, urządzenia dopochwowego do ćwiczeń
w domu, platformy telemedycznej ze specjalnymi algorytmami oraz sieci wybitnych fizjoterapeutów.

PelviFly zostało zaprojektowane przez kobiety dla kobiet, które chciałyby polepszyć jakość swojego życia seksualnego, przygotować się do ciąży lub poradzić z problemem nietrzymania moczu.

 • Urządzenie do ćwiczeń- monitoruje siłę skurczu Twoich mięśni i fazy rozluźnienia dbając o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Ma wbudowaną funkcję wibracji, co wspiera ich efektywność.

 • Aplikacja mobilna- w aplikacji znajduje się plan treningów 
  z zadaniami do wykonania w formie motywujących gier. Ścieżka postępu wskaże Ci na jakiem jesteś etapie ćwiczeń i co musisz zrobić, aby osiągnąć cel. 

 • Pelvicoach – dzięki aplikacji PelviFly możesz skonsultować się ze specjalistą, który nauczy Cię poprawnie ćwiczyć, przygotuje plan treningowy dostosowany do Twoich potrzeb i będzie na bieżąco monitorował Twoje postępy.

OPIEKA OKOŁOPORODOWA – POŁOŻNA

Indywidualny kurs przygotowujący do porodu oraz pierwszych tygodni macierzyństwa – oferta skierowana jest dla kobiet w ciąży oraz ich partnerów. Zajęcia obejmują tematykę ciąży, porodu, połogu, opieki nad noworodkiem i karmienie piersią. Kurs trwa około 5 godzin i rozłożony jest na dwa spotkania, podczas których pacjentka korzysta z autorskich materiałów edukacyjnych. 

 • Cena: 500 zł.

Wizyta poporodowa – połóg, to czas nie tylko intensywnych przemian w organizmie kobiety, ale również okres, w którym pojawiają się nowe wyzwania związane z opieką nad nowonarodzonym dzieckiem. Świeżo upieczona mama, może liczyć na badanie piersi, omówienie procesu laktacji, pomoc przy karmieniu piersią, sprawdzenie przebiegu obkurczania się macicy, badanie krocza po porodzie, czy rany pozostałej po cięciu cesarskim. Konsultacja obejmuje również ocenę stanu noworodka wraz z ważeniem. Dodatkowo w ramach wizyty domowej przeprowadzany jest instruktaż kąpieli maluszka. 

Cena:

 • 120 zł/ wizyta w gabinecie położnej,
 • 150 zł/ wizyta domowa (tylko na terenie Bydgoszczy).