Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna jest formą postępowania terapeutycznego, mającą na celu zapobieganie oraz leczenie różnych dysfunkcji występujących w obrębie dna miednicy. Jej głównym zadaniem jest nauka świadomości kobiecego ciała, utrwalenie prawidłowych nawyków i wzorców ruchowych. Konsultacja fizjoterapeuty uroginekologicznego zalecana jest kobietom borykającym się z przypadłościami związanymi z nietrzymaniem moczu, obniżeniem narządu rodnego, rozejściem mięśni prostych brzucha, a także pacjentkom mającym problemy z bolesnymi miesiączkami i współżyciem seksualnym. Ten rodzaj rehabilitacji będzie również przydatny w okresie planowania ciąży, niwelowania dolegliwości bólowych związanych z ciążą, a także, jako forma przygotowania do porodu oraz poporodowa regeneracja organizmu, dzięki której znacznie szybciej wrócisz do formy.

Do najczęściej stosowanych metod postępowania fizjoterapeutycznego zaliczamy:
– ćwiczenia terapeutyczne,
– korygujące i stymulujące mięśnie dna miednicy,
– elektrostymulację,
– biofeedback,
– masaż,
– kinesiotaping.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą !

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA- WIZYTA DIAGNOSTYCZNA

Składa się ze szczegółowego wywiadu, badania oraz wstępnej terapii. Na wizycie zostanie przedstawiony plan terapeutyczny oraz zalecenia dopasowane do Twojego problemu.

Czas trwania: około 60 minut.

Cena: 180 zł

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA- WYPOŻYCZENIE ELEKTROSTYMULATORA TENS

Elektrostymulacja TENS jest sprawdzoną metodą walki z bólem, także porodowym. Jest to urządzenie służące do przezskórnej elektrostymulacji nerwów. Aparat wysyła impulsy elektryczne o niskiej amplitudzie
z elektrod przez skórę do nerwów obwodowych. 

Cena wypożyczenia:

  • 100 zł/ 3 tygodnie (cena nie obejmuje elektrod).
Kaucja zwrotna:
  • Popieramy zwrotną kaucję gotówkową w wysokości 250 zł.
    W przypadku zgubienia lub uszkodzenia urządzenia, kwota jest bezzwrotna.

 

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA- BIOFEEDBACK PELVIFLY

PelviFly to rozwiązanie umożliwiające bezpieczny i skuteczny trening mięśni dna miednicy. Składa się z aplikacji mobilnej, urządzenia dopochwowego do ćwiczeń w domu, platformy telemedycznej ze specjalnymi algorytmami oraz sieci wybitnych fizjoterapeutów. PelviFly zostało zaprojektowane przez kobiety dla kobiet, które chciałyby polepszyć jakość swojego życia seksualnego, przygotować się do ciąży lub poradzić z problemem nietrzymania moczu.
  • Urządzenie do ćwiczeń- monitoruje siłę skurczu Twoich mięśni i fazy rozluźnienia dbając o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Ma wbudowaną funkcję wibracji, co wspiera ich efektywność.
  • Aplikacja mobilna- w aplikacji znajduje się plan treningów z zadaniami do wykonania w formie motywujących gier. Ścieżka postępu wskaże Ci na jakiem jesteś etapie ćwiczeń i co musisz zrobić, aby osiągnąć cel. 
  • Pelvicoach – dzięki aplikacji PelviFly możesz skonsultować się ze specjalistą, który nauczy Cię poprawnie ćwiczyć, przygotuje plan treningowy dostosowany do Twoich potrzeb i będzie na bieżąco monitorował Twoje postępy.

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA- MASAŻ PRENATALNY

Masaż prenatalny, to specjalny rodzaj masażu, ukierunkowany na złagodzenie dolegliwości towarzyszących ciąży. Opiera się on na zasadach masażu klasycznego
z pominięciem intensywnego rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracji
i wstrząsania. Wykonywany jest w pozycji siedzącej, półleżącej lub leżenia bokiem
z zastosowaniem środków poślizgowych, przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej. Stosowany jest u pacjentek pomiędzy 13 a 37 tygodniem ciąży. 

Cena:

  • 150 zł/ masaż.