Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna jest formą postępowania terapeutycznego, mającą na celu zapobieganie oraz leczenie różnych dysfunkcji występujących w obrębie dna miednicy. Jej głównym zadaniem jest nauka świadomości kobiecego ciała, utrwalenie prawidłowych nawyków i wzorców ruchowych. Konsultacja fizjoterapeuty uroginekologicznego zalecana jest kobietom borykającym się z przypadłościami związanymi z nietrzymaniem moczu, obniżeniem narządu rodnego, rozejściem mięśni prostych brzucha, a także pacjentkom mającym problemy z bolesnymi miesiączkami i współżyciem seksualnym. Ten rodzaj rehabilitacji będzie również przydatny w okresie planowania ciąży, niwelowania dolegliwości bólowych związanych z ciążą, a także, jako forma przygotowania do porodu oraz poporodowa regeneracja organizmu, dzięki której znacznie szybciej wrócisz do formy.

Do najczęściej stosowanych metod postępowania fizjoterapeutycznego zaliczamy:  

  • ćwiczenia terapeutyczne,
  • korygujące i stymulujące mięśnie dna miednicy,
  • elektrostymulację,
  • biofeedback,           
  • masaż,          
  • kinesiotaping.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą !

Terapia uroginekologiczna dla kobiet 50+

fizjoterapia w nietrzymaniu moczu (NTM), stolca i gazów, problemach intymnych, napięciowych bólach brzucha(w tym: diagnoza funkcjonalna mięśni dna miednicy, terapia dna miednicy, poprawa pracy przepony i mięśni brzucha, terapia wisceralna, instruktaż i nauka indywidualnie dobranych ćwiczeń, ćwiczenia biofeedback z urządzeniem Pelvi Flay).
160 zł/ terapie przy zakupie pakietu min. 4 zabiegów
130 zł/ terapie ćwiczenia z urządzeniem Pelvi Flay
350 zł/ urządzenie

Terapia kobiet po porodzie

fizjoterapia w problemach NTM, NTS, NTG, bólu krocza i innych problemach intymnych, nieczynności mięśni brzucha, blizny krocza i po CC, bóli kręgosłupa, rozejściu mięśni brzucha (RMB), bólach piersi (w tym: diagnoza funkcjonalna mięśni dna miednicy i mięśni brzucha, terapia dna miednicy, terapia powięziowa, terapia blizny, terapia wisceralna, uruchomienia mięśni brzucha, nauka prawidłowych wzorców oddechowych i postawy, masaż kręgosłupa, kinesiotaping, instruktaż i nauka indywidualnie dobranych ćwiczeń, elektroterapia, ćwiczenia biofeedback z urządzeniem Pelvi Flay).
160 zł/ terapie przy zakupie pakietu min. 6 zabiegów
120 zł/ terapie  ćwiczenia z urządzeniem Pelvi Flay
+350 zł/ urządzenie

Terapia kobiet po porodzie

fizjoterapia w problemach bólu kręgosłupa, obrzękach, zmniejszania ryzyka RMB, przygotowania do porodu (w tym: terapia powięziowa, masaż relaksacyjny kręgosłupa, kinesiotaping, terapie odruchowe, instruktaż i nauka ćwiczeń, ćwiczenia oddechowe, przygotowanie krocza do porodu).
120 zł/ terapie  przy zakupie pakietu min. 4 zabiegów
100 zł/ terapi

Przygotowanie do dobrego porodu

tu pomysł na współpracę z położnymi, fizjoterapeutą dziecięcym, psychologiem – cykl spotkań, na temat aktywności kobiet w ciąży, przygotowania do porodu (fizyczne i psychiczne), problemy przed i po porodzie, połóg, opieka nad dzieckiem, powrót płodności i obserwacja siebie- cykl 6-8 spotkań

Terapia w bólach kręgosłupa i innych skorelowanych dolegliwościach

wzdęcia, napięcie jelit, płytki oddech, bóle stóp, bóle głowy. 130 zł/ terapie  przy zakupie pakietu min. 5 zabiegów- 110 zł/terapie

Terapia blizny- po CC, chirurgicznej, po wypadku, oparzeniowej (różne zabiegi i terapia manualna).

 150 zł/ terapie  przy zakupie pakietu min. 4 zabiegów
120 zł/ terapie

Terapia blizny

Wspomaganie procesów odpornościowych organizmu w infekcjach i ich zapobieganiu (wg koncepcji medycyny chińskiej)- akupunktura, elektroakupunktura, moksoterapia, akupresura, zabiegi i instruktaż do domu. 100 zł/ terapie przy zakupie pakietu min. 5 zabiegów
80 zł/ terapie

Migrenowe bóle głowy

w tym: terapia powięziowa, akupresura, terapia punktów spustowych, akupunktura, klawiterapia, terapia wisceralna, masaż.
140 zł/ terapie przy zakupie pakietu min. 4 zabiegów
120 zł/ terapie

Program biofeedback z Pelvy Flay

dla kobiet z zaburzeniami w obrębie dna miednicynauka ćwiczenia i kontrolowany trening mięśni dna miednicy połączony w diagnozą dna miednicy.
400zł/ urządzenie + pierwsza wizyta,
100 zł/ wizyty kontrolne + obsługa programu
Terapia NTM i NTS po urazach rdzenia i uszkodzeniach układu nerwowego (pioniersko) – terapia powięziowa, wisceralna, elektroterapia i stymulacyjna (DLA PACJENTÓW ODDZIAŁOWYCH

Terapia w niepłodności (nawiązanie współpracy z ginekologami, „naprotechnologią”, endokrynologami itp.)

poprawa ukrwienia i funkcji narządów w obrębie jamy brzucha i miednicy mniejszej, regulacja pracy układu współczulnego, terapia dna miednicy, wisceralna, osteopatyczna, pracy z nerwem błędnym, regulacja napięcia w ciele.
100 zł/ terapie przy zakupie pakietu min. 6 zabiegów
80 zł/ terapie

Regulacja napięcia w ciele i minimalizowanie skutków stresu – terapia + ćwiczenia i masaż.

100 zł/ terapie przy zakupie pakietu min. 5 zabiegów- 80 zł/terapie